40 години от присъединяването на България към Конвенцията за премахване на всички форми на дискриминация срещу жените (Convention on the Elimination of all Forms of Discrimination Against Women - CEDAW)
На 25-ти октомври 2022 г. в Двореца на нациите в Женева в рамките на 83-тата сесия на Комитета CEDAW бе отбелязана 40-годишнината от ратификацията от страна на България на Конвенцията за премахване на всички форми на дискриминация срещу жените и 40-годишнината на Комитета по конвенцията. Събитието бе организирано от Постоянното представителство на Република България към ООН в Женева с участието на зам.-министър Коджабашев, посланик Юрий Щерк, членове на Комитета CEDAW, представители на чужди дипломатически мисии, експерти от ООН, а гражданските организации от България бяха представени от Сдружение Алианса за защита от насилие основано на пола и Фондация Български център за джендър изследвания.
Свързани Новини
-
22/04/24
Граждански апел за мир и ненасилие
Като граждански организации, работещи за защитата на правата на жените, правата на човека, мира и сигурността изразяваме нашата категоричната позиция срещу всякакви военни действия и призоваваме правителството на Република България и българската общественост да изразят ясна и категорична позиция срещу войната в Близкия изток и войната в Украйна, да осъдим всякакви нападения над цивилни граждани – деца, жени, мъже, възрастни, страдащи и беззащитни хора.
-
26/01/24
Позиция на Сдружение „Алианс за защита от насилие основано на пола”
С настоящото съобщение Сдружение „Алианс за защита от насилие основано на пола” изразява възмущението на всички организации от Алианса и продължава да настоява за нетърпимост към всички форми на насилие и свързаните с това престъпления.
-
30/11/23
Добри практики, предизвикателства и предложени решения в практическа работа с извършителите в България
#domesticviolence #humanrights #workwithperpetrators
Фондация БЦДИ успешно изпълни проекта “Добри практики, предизвикателства и предложени решения в практическа работа с извършителите в България“, който бе финансиран от Европейската мрежа за работа с извършители на насилие(https://www.work-with-perpetrators.eu/).